למה חשוב להכניס כותרות ולתמלל סרטונים

כמה חשוב לתמלל ול״קשט״ את הסרטונים שלנו בכותרות מ-1 עד 10? אההה…יותר בסקלה של 10 בחזקת 10 בחזקת…טוב נו  הבנתם – חשוב מאוד!

למה??? כי… נכון שהסאונד מאוד חשוב בסרטונים – הוא מעביר את האנרגיה הנכונה, נותן קצב ומשרה את האוירה הרצויה(וברמות מסוימות גם מסרים נוספים). זה חשוב מאוד לפלטפורמות כמו יוטיוב,אתר ניוזלטר(בית קולנוע…). ומה עושים שחלק נכבד מהסרטונים שלנו נצפים בפייסבוק תוך כדי – עבודה, נסיעה באוטובוס/רכבת/carpool, ב-6:20 בשירותים שכל הילדים עוד ישנים, ב-23:30 לפני שנרדמים? בקיצור הבנתם. רבים מהצופים שלנו לא מפעילים סאונד בשל סיבות מגוונות ואז מה שחשוב הוא שיהיו מסוגלים להבין מיד מה קורה בסרטון כי אחרת ינטשו אותו. אז תמלול בטח, כי זה כל המידע, וכותרות בטח בטח – כי זה מה שאנחנו רוצים שיתמקדו בו. אז בואו נעשה חיים קלים לצופים שלנו ונשלב תמלול וכותרות בסרטונים שלנו. רגע לא סיימתי – טוב חכם גדול, בטח תגידו – אבל לא לכולנו יש תוכנות עריכה ושעות להשקיע בזה (או יותר נכון לשקוע בזה). מסכים ולא מסכים אומר לכם:וכמה מילים בנימה משיחית – טוב לא משיחית, דמיינו אותי מקריא אותם בפאתוס:

  • מסכים כי אם רוצים שמשהו יהיה אפקטיבי, צריך להשקיע בו אבל כשמתרגלים זה הופך להרגל שני ונעשה קל יותר.
  • לא מסכים כי יש היום אפליקציות ממש שוות כמו Filmora go לנייד שנותנות לנו את האפשרות להכניס כותרות יחסית בקלות וגם תמלול. למי שממש אין כוח לתמלל משפט משפט בנייד יכול להשתמש באתר Headliner.app שנותן עבודה טובה.

אישית אני אוהב לעבוד ממחשב, אז גם ללקוחות של הסדנה שלי אני ממליץ להשתמש ב-Filmora. זו תוכנת עריכה מצוינת בטווח ה-low cost –כן 70$ לתמיד (בלי חידושים או תשלום על עדכונים) זה אחלה מחיר לתוכנת עריכה שהיא אשכרה עושה את העבודה. ולמי מהלקוחות שלי שחייב הכל בנייד יש פתרון לכל – אייפוניסטים זכו ב-iMovie בילד–אין בנייד ויכולים להנות מאפליקציה ממש נוחה וטובה. לאנדרואיסטים יש שפע של אפליקציות: Filomorago, KineMaster, Animoto, Magisto ואפילו Adobe Clip לחובבי אדובי. אני אישית אוהב להשתמש ב- Filmora go בנייד, אפליקציה נוחה, פשוטה ויש בה המון אפשרויות.
וכמה מילים בנימה משיחית – טוב לא משיחית, דמיינו אותי מקריא אותם בפאתוס:

"אנחנו חיים בעידן שבו השיווק מאוד אותנטי, בגובה העיניים, מצפים לשמוע את הסיפור שלנו. לכן אני מאמין שמי שנמצא בפוקוס על הביזנס שלו, יותר קל לו לשווק. הטכנולוגיה מתקדמת, זולה וקלה לתפעול, וחשוב לנצל כל אפשרות למקסם את היכולות שלנו ולהגיע לכמה שיותר צופים במגוון הפלטפורמות. זכרו – ככל שיותר אנשים יהיו באינטרקציה עם סיפור החיים/עסק שלנו, יהיה לנו קל יותר לשווק/למכור".