סרטוני תדמית לעסקים כבר מזמן הינם חלק מסל וידאו שמציעה חברת הפקות ללקוחות שלה. בשל עלויות הפקת הוידאו, הרבה בעלי עסקים שואלים אותנו מה בוחרים ואיך עושים את זה הכי אפקטיבי כדי שההשקעה תצדיק את העצמה.

הנה 3 כללי האצבע החשובים ביותר מבחינתנו בבחירת סרטוני תדמית לעסקים

1.  מה מטרת הקמפיין? מכירת מוצר? מיצוב העסק? חשיפה כללית או נקודתית לקהל יעד מרוכז? ברגע שתגדירו את מה תהיה תוצאה טובה מבחינתכם לקמפיין, הכל יהיה ברור יותר. סרטוני מוצר שונים בתכליתם מסרטוני חשיפה/תדמית וסרטוני סיפורי לקוח תפקידם למצב את העסק ולתת לו הוכחה חברתית אותנטית לעומת סרטוני תדמית לעסקים שתפקידם להראות באופן כללי את הפעילות והתועלות של החברה ללקוחות שלה.

2. הגדרת הפלטפורמה בה תשתמשו לשיווק הסרטונים. כל פלטפורמה מזוהה עם פעילות מסוימת שהלקוח שלכם מבצע בה. בין אם זה טיולי שעמום בפייסבוק ועד חיפוש מידע מקצועי רלוונטי ביוטיוב/גוגל, תשומת הלב והסבלנות של הצופים נקבעת לפי סוג הפעילות אותה מבצע. דוגמא מצוינת נוספת היא שימוש בפלטפורמות של Taboola ו- Outbrain שיודעות להגיש תוכן לקוראים/צופים כשהם פנויים ויש להם זמן צפיה, ואז תוכן הסרטון יהיה שונה לחלוטין ממה שיעלה בפיד של פייסבוק באופן "אקראי".

3. יצירתיות ואותנטיות – נכון אלו 2 כללים ולא אחד, אבל מבחינתנו הולכים יד ביד במיוחד אצל בעלי עסקים שהם הפנים של העסק שלהם. חשוב מאוד להראות את הערך המוסף שלכם ואת הייחודיות שלכם באופן יצירתי, אנשים מתחברים לזה יותר וגם צופים בזה באחוזים גבוהים יותר, בטח בפלטפורה כמו פייסבוק.

אז הגדירו מטרה מדויקת לקמפיין, הגדירו פלטפורמה רלוונטית ותהיו יצירתיים ואותנטיים בתכנון התוכן עבור סרטוני תדמית לעסקים.

כאשר חושבים על סרטוני תדמית לעסקים, מעבר לכל מה שהוסבר: ככל שתחשבו על כלל התהליך בשילוב של רימרקטינג, פניה מחדש בניוזלטר וכיוצ"ב תוכלו למקסם את התכנון והשימוש בווידאו, להגדיל את האפקטיביות שלו ולהשיג יותר בפחות השקעה.