יוטיוב, מנוע החיפוש הנפוץ ביותר לסרטונים ברשת ושני רק לגוגל בחיפוש מידע ויזואלי. נראה כאילו יוטיוב היה כל הזמן בחיים שלנו. הוותיקים שבינינו זוכרים ששירים היינו מקליטים מהרדיו או מחכים לקליפ שאהבנו ב- MTV, פרסומות היינו רואים רק בטלוויזיה ואת השוות ביותר בקולנוע, מתכונים היינו לוקחים מסבתא או אמא ואיך להחליף צילינדר, היינו שואלים את השכן או את בעל חנות מוצרי הבית השכונתית. 

יוטיוב נותן לנו גישה לעולם עצום של תוכן ויזואלי וחוץ מפרסומות פה ושם, רק בואו לקחת. אין צורך במנוי כדי לצפות בתכנים וגם מי שמעלה סרטונים המנוי שלו הוא חינמי.

חשבתי איך לנסח את המשפט הבא, ובכל פעם לא הצלחתי להדגיש מספיק את החשיבות של יוטיוב כפלטפורמת שיווק לבעלי עסקים, חברות וארגונים…אז אומר את זה הכי נקי ולפנים שאני יכול – אם יש פלטפורמה אחת שצריך וכדאי להשקיע בה בכדי להגיע למלאאאאא לקוחות ובעלויות זניחות עד נמוכות – יוטיוב היא מבחינתי הפלטפורמה הזו. אני כמובן לא מאמין בריכוזיות, וממליץ תמיד לכל הלקוחות שלי לנהל מספר פלטפורמות שיווק במקביל (פייסבוק, אינסטגרם, לינקדאין, וואטסאפ, אתר – תבחרנו מה נכון לכם), אבל הפלטפורמה שיכולה ממש לעשות לכם שינוי משמעותי ולהזרים לכם לקוחות באופן קבוע – עניתם נכון, יוטיוב!!!

יוטיוב היא גם הפלטפורמה שבאמת תבסס אתכם באוטוריטה בתחום שלכם. היא המקבילה לטלוויזיה הקטנה – אם אתה שם – אתה קיים וככל שנעלה יותר סרטונים, מגוונים יותר, כאלה שעונים על הצרכים של הצופים שלנו, נשיג את המטרה השיווקית שלנו יותר בקלות.

כמו כל פלטפורמה יש המון דברים שצריך לדעת עליה, החל מבחירת השם לערוץ שלכם (לא Yossi1983 וגם לא ״אנוקה״, רק כי אהבתם את השם), דרך תיאור, הגדרות ועיצוב האתר ועד חיבור הערוץ לאתר שלכם בכדי להגדיל את הקידום האורגני בחינם.

בבלוג הזה אני רוצה להתמקד בדברים הכי חשובים שצריך לעשות כשמעלים סרטונים לערוץ היוטיוב שלנו (אפרופו, זה גם חשוב מאוד כשמעלים אותם לפייסבוק) 

שם הסרטון:

חייב לכלול את מילות החיפוש של התוכן המקצועי בכדי שמי שמחפש את התוכן הזה בגוגל או ביוטיוב יימצא אתכם בכלל. כלומר, אם אני עו״ד שעוסק בדיני עבודה, ועשיתי סרטון סביב נושא הזכויות של עובדת שיוצאת לחופשת לידה (מזל טוב:) אז כותרת הסרטון חייבת לכלול את המילים זכויות + חופשת לידה. יחד עם זאת, למרות שיוטיוב הוא מחשב חכם, אנחנו, הצופים, צריכים להבין במה מדובר ולא רק קודים ולכן הכותרת צריכה להיות בסגנון – ״זכויות עובדת בחופשת לידה – כל מה שרציתם וחשוב לכם לדעת מפי עו״ד x״

תיאור הסרטון: 

חייב להיות מלא ולהכיל תוכן המפרט את מהות הסרטון ומה מדובר בו. הכי קל להתייחס אליו כמאמר קצר ולהכניס גם בו את מילות המפתח הרלוונטיות לנושא הסרטון (בלי להגזים). אם זה לא בלו״ז שלכם כרגע – במינימום הדביקו את הטקסט של הנאמר בסרטון ואם כתבתם תסריט טוב אז מילות המפתח או מה שאנשים מחפשים בטוח שם.

מילות מפתח:

תגיות שם קצרות שמטמיעים בקלות בדף שבו מעלים את הסרטון והן יגידו לגוגל ויוטיוב אילו תוצאות חיפוש אתם רוצים שיזרימו לסרטונים שלכם. זה אומנם על רגל אחת, אבל תכלס׳ מאוד פשוט לביצוע וסופר דופר חשוב. יש עוד המון דברים שחשוב לעשות בהגדרות הערוץ ובניהול הערוץ כדי שהסרטונים שלכם יזכו לחשיפה אורגנית טובה ושלקוחות יגיעו אליכם בזמן שהם מחפשים בעל מקצוע.

אם אתם באמת מבינים את החשיבות של הנושא, יש לכם כבר סרטונים ואין לכם עדיין ערוץ או יש לכם ערוץ ואתם רוצים לנהל אותו ולקדם אותו נכון – אתם מוזמנים להיכנס ללינק ולבדוק אם נשאר מקום בסדנה הקרובה.