בכל הקשור לצילום או שיווק סרטי תדמית -מדובר במשימה מאתגרת מאד עבור כל בעל עסק. הרי שאין מדובר בצילום רגיל וצריך לבצע לא מעט לימוד בטרם מתחילים את הצילום הלכה למעשה. סרט תדמית הוא סרט קצר בדרך כלל, שבו מתמקדים בבעל העסק ובשירותים או המוצרים שהוא מציע. מצד אחד – הסרט צריך להיות אובייקטיבי ולספר אודות העסק – אל מי הוא פונה, למי יתאימו השירותים או המוצרים, תתבצע הדגמה של בעל העסק עצמו או מי מטעמו ויסופקו פרטים חשובים הקשורים בעסק.

מצד שני – חשוב מאד לשלב בחוכמה בתסריט משפטים שיווקיים שיגרמו לצופה להשתכנע ליצור קשר, לרכוש או לחשוב שמוצר או שירות זה יכול לסייע לו. כאשר סרט תדמית מופק ומצולם בחוכמה ובמקצועיות – אין ספק שאי אפשר יהיה להפסיק לצפות בו גם, אלה המבינים שמדובר בסרט מהתחום של שיווק סרטי תדמית. האתגר הגדול בהפקת סרט תדמית כזה הוא ליצור אותו לכאורה בצורה תמימה על מנת שהצופה לא יחשוד שמנסים להערים עליו או לגרום לו לבצע פעולות דרך השפעה על התת מודע.

הפקת סרטי תדמית

אם כך, הצילום של סרט תדמית הוא בעצם השלב האחרון בתהליך שמתחיל בשלב של אפיון הסרט והגדרת המטרות המצופות ממנו, ממשיך בבחירת הרקע, המוצרים או השירותים שישולבו גם הם בסרט, כתיבת תסריט שיהיה ברור, מפורש, מדויק ותמציתי (כאמור – אין מדובר בסרט ארוך ולכן חשוב לשקול כל מילה בטרם כתיבתה בתסריט) וכמובן בחירת המקום שבו יצולם הסרט או התפאורה שתופיע בסרט. ישנם סרטי תדמית שמופיע בהם בעל העסק עצמו ובאחרים יופיעו שחקנים מקצועיים.

כפי שניתן להבין, בהפקת סרטי תדמית לכל פרט ניתנת התייחסות רבה מאד על מנת שבסופו של דבר יתקבל הסרט התדמיתי הטוב ביותר שישרת בצורה הטובה ביותר את העסק ואת השירותים והמוצרים שהוא מציע לקהל הלקוחות שלו. כאשר שיווק סרטי תדמית מתבצע כפי הנדרש יכול בעל העסק להבחין בהגדלת ההכנסות שלו. שינוי בתנועת הלקוחות עשוי להיות המדד האם הסרט התדמיתי אכן הופק וצולם בדרך הנכונה, המקצועית והמתאימה ביותר לעסק ולבעליו.