״…חשבתי על סרטון אנימציה כי אני והמצלמה לא חברים…״

אם היה לי שקל על כל פעם שלקוחות מתעניינים התחילו כך שיחה, אני וביל גייטס היינו חולקים שולחן בארוחות צהריים (טוב קצת הגזמתי, אבל שמעתי את זה ממש המון). בתור שחקן (במה לשעבר) ברור לי מאיפה זה בא. אנשים חוששים להיחשף, מה יגידו, איך יגיבו:  ״… אני לא פוטוגנית… אה עזוב, עדיף שתביא פרזנטור/ית״. לפעמים זה רק עניין טכני, של מה לומר ואיך לזכור את הכל. את כל העניינים הטכניים אפשר לפתור בקלות, נכתוב טקסט עבורך, נשתמש בטלפרומפטר, ונעשה הכנה מנטלית לקראת הצילום. העניין הוא שרוב הפעמים זה נופל על ההבנה. ההבנה שאנימציה מתאימה לסוג מסוים של שירותים ומוצרים ולא לכולם. זהו הפער ועל זה אני רוצה לדבר.

נכון יש הרבה מומחים שיאמרו לך שאנימציה מחזירה את הלקוחות שלך לילדות לרגעים, שבהם אהבו לראות את הסדרות המצוירות האהובות עליהם…אה…(כחכוך גרון). שחררו אותי מהשטות הזאת אני רוצה להפריד אותך רגע מהילדות, סרטים מצוירים הם סרטים מצוירים (ואני חולה עליהם…כן, כן, גם על מפרץ ההרפתקאות) ואנימציה לעסק היא משהו אחר לגמרי.

סרטוני אנימציה משמשים בעיקר חברות וסטארטאפים שעוד אין להם מוצר פיזי להראות או שיש שירות שהוא מאוד מורכב. האנימציה לא מוגבלת ויזואלית אפשר לשלב איורים, הנפשה, מספרים וטבלאות בצורה שמפילה אסימונים מהר יותר.
אנימציה משולבת במצגות חברה היא תמיד שילוב מנצח וקריטי כדי להישאר זכיר, כשמגייסים משקיעים. אז אחרי שיישרנו קו לגבי סרטוני אנימציה לחברות ולסטארטאפים

בואו נראה איך עסק קטן או בינוני כן יכול להשתמש בזה…

כשעולה השאלה ״אבל איך אני אסביר את זה?!?"

מושג מורכב או חדש מצריך יכולת לשלב בין כמה אלמנטים כדי שהאסימונים יפלו מהר יותר.סרטון אנימציה מפיח חיים בתוכן המורכב/חדש והופך אותו קל יותר להבנה. כמו הסרטון הבא:

מוצר שעדיין לא קיים

יש לך רעיון למוצר? אבטיפוס/שרטוטים? סרטון אנימציה יהיה דרך הקלה ביותר להפיח בו חיים ולגרום לאנשים לדמיין אותו בקלות ולהבין את התועלות שלו.

כמו בסרטון הבא:

קרדיט: BioMark

פרזנטור או לא להיות…

חברה בינונית שצריכה ״פנים״ והיא לא מעוניינת שהחברה תהיה מזוהה עם פרזנטור כזה או אחר,הסרטון אנימציה הוא פתרון מצוין. אם זו דמות ספציפית שיוצרים או פשוט סרטון מוצר/שירות אם אין מי שמייצג רשמית את החברה אז אנימציה זו הדרך הנכונה.

אז אם בא לך להפגיש אותי ל״צהריים״ עם ביל גייטס קופת דן חסכן שלי מחכה 🙂
ומזכיר לך לחשוב:
מה המטרה השיווקית של הסרטון? פותר לך את הבעיה או סתם נייס טו האב? כי תכלס׳ סרטון וידאו עולה פחות והרבה יותר אפקטיבי עבורך, בדוק!

רלוונטי לך? לחברה שלך?