רוב בעלי העסקים שאני פוגש פותחים ערוץ יוטיוב לראשונה אחרי סרטון התדמית הראשון שאנחנו מפיקים ואז אחרי שהם רואים שזה עובד להם ושיווק עם סרטונים ממש כיף ואפקטיבי, הם שואלים – מה עכשיו? מה כדאי לי עוד להפיק לערוץ היוטיוב שלי? האם לצלם לבד ולהעלות? כל כמה זמן להעלות סרטונים?

אז החלטנו לעשות סדר בעניינים ולרכז את כל מה שכדאי וחשוב להפיק ולהעלות ליוטיוב כבסיס לערוץ וידאו שיווקי שמזרים לקוחות לעסק.

כל מי שמשתמש בסרטונים באופן קבוע בשיווק של העסק/החברה שלו יודע שלסוכני המכירות שלו יותר קל למכור כאשר לקוח שחווה את המוצרים/שירותים של החברה בוידאו יוצר איתם קשר.

בעלי עסקים חווים שהשיחה הראשונה שלהם עם אדם שהם לא מכירים באמת ורק ראה את הסרטונים שלהם היא חמה ונעימה יותר והרבה יותר פרקטית. אנשים תכלס׳ מתקשרים כדי לסגור או במינימום לבקש מידע על מוצרים/שירותים שהם לא ראו עליהם סרטונים.

אתם בטח שואלים כרגע – אז איך מגיעים למצב הזה?!

הנה כמה סוגי סרטונים שחשוב להפיק ולהפיץ ביוטיוב כבסיס שיווקי לכל הפעילות שלכם ושיחסכו לכם זמן בהסברים, שכנועים ובכלל יזרימו יותר לקוחות לעסק שלכם:

סדרות טיפים או מידע מקצועי בתחום שלכם

  • קחו את 10 השאלות הקבועות ששואלים אתכם בכל שבוע לקוחות מתעניינים וצרו סדרת תוכן בסיסית שתמחיש את הידע והניסיון שלכם בתחומכם. לדוגמה: ״איך מניקים תינוק ראשון?״
  • ״איך מגישים דו״ח שנתי למס הכנסה?״
  • ״10 פעילויות ספורט שאפשר לעשות בבית״
  • ״צוואה או הסכם ממון?״ (אפרופו שניהם)

סרטוני השראה/מוטיבציה

בין אם אתם יועצים, מנטורים, מטפלים, אתם יודעים שהאישיות שלכם היא חלק בלתי נפרד מהעסקה אתכם ולכן חשוב שתפיקו סרטונים שיניעו את הצופים שלכם להתרגש ולקום לעשות את מה שאתם מציעים להם לעשות.

סרטוני לקוחות ממליצים

אין הנחתום מעיד על עיסתו, ומכיוון שאיננו אובייקטיבים כבעלי העסק אותו אנחנו משווקים, חשוב שנוכיח ללקוחות הפוטנציאליים שלנו שאנחנו טובים. סרטוני לקוחות ממליצים שמופקים נכון וברגישות נכונה ימחישו ללקוחות שלכם שאתם מקצועיים, שירותיים, יצירתיים, יחודיים ומה לא. חשוב מאוד ליצור הוכחה חברתית שאתם הכי טובים בתחומכם.

סרטוני הדרכה

אם יש לכם מוצרים/תוכנות/שירותים מורכבים שמצריכים הסבר מפורט לאופן השימוש, כדאי לכם לחסוך זמן הסברים בטלפון או באופן פרונטלי ולהפיק סרטונים שממש מסבירים איך לעשות את הדברים הפשוטים. כך תשדרו ללקוחות שתאם חשובים עליהם ודואגים להם והם תמיד יכולים להכניס ולבדוק מה צריך לעשות, מתי ואיך.

מוכרים מוצרים?

הפקה של סרטונים חוויתיים לגבי השימוש במוצר שלכם גם ישווקו את המוצרים מצוין וגם יחסכו לכם זמן הסבר על אופן השימוש במוצר.

פינת ראיונות קבועה

פינה שבה אתם מנהלים ראיון עם אנשי מקצוע מקבילים או משלימים בתחומכם –עו״ד לענייני מיסוי מראיין יועץ מס/רואה חשבון, דולה מראיינת מדריכת הנקה, איש וידאו שמראיין אנשי שיווק ופרסום.
נסיים בסיפור אמיתי קצר – התקשרה אליי לקוחה שהפקתי לה סרטונים שיווקיים חוויתיים לחדרי הבריחה הניידים שלהם ואמרה לי ״תקשיב, אני מבזבזת מלא זמן על להסביר לכל לקוח על חדר הבריחה שיש לנו להפעלות ילדים, מהם הגילאים הרלוונטיים להפעלות ואיך זה עובד. אני כבר מדקלמת את זה מתוך שינה אבל זה לוקח 7 וחצי דק׳ ואם תכפיל ב-10/15 שיחות כאלה ביום, אני מתה! מה אפשר לעשות?״ אז הפקנו לה סרטון חוויתי שמסביר איך כל זה עובד ומאז אני משהק כל פעם שהיא מברכת אותי כשלקוח מתקשר רק לסגירה, כי הוא יודע מה, מו, מי…

הנה הלינק לסרטון, אז מוזמנים לחוות גם –

אני בטוח שעולות לכם בראש עכשיו מלא רעיונות ושאלות, אתם מוזמנים לכתוב לי אילו סוגי סרטונים מתאימים לכם בכדי למצב אתכם כאוטוריטה בתחומכם ולהזרים לקוחות לעסק באמצעות סרטונים ויוטיוב לעסקים.